Wiadomości

Pijany z zakazem zatrzymany dzięki właściwej reakcji świadka

Data publikacji 21.05.2019

Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna przyjechał do sklepu, żeby zrobić zakupy i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jego chwiejny krok i bełkotliwa mowa. 62-letni rybniczanin miał dwa promile alkoholu w organizmie. W czasie kontroli okazało się, że kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 22.30 na ulicy Rudzkiej. Mężczyzna przyjechał do sklepu samochodem, żeby zakupić alkohol. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie chwiejny krok i bełkotliwa mowa mężczyzny. Kobieta zaczęła podejrzewać, że kierowca może być nietrzeźwy i zawiadomiła o swoich podejrzeniach Policję. Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego potwierdziło podejrzenia mieszkanki Rybnika. Jak się okazało po badaniu, 62-letni kierowca toyoty miał 2 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Rybniku obowiązujący do sierpnia 2019 roku. Rybniccy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

To kolejny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu. Dziękujemy świadkowi za przekazanie informacji. Pani przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki szybkiej reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.