Kontrole autokarów procentują bezpieczeństwem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Kontrole autokarów procentują bezpieczeństwem

Data publikacji 23.05.2019

Rodzice wysyłając swoje pociechy na wycieczki szkolne chcą mieć pewność, że najmłodsi bezpiecznie dotrą na miejsce. W tym celu, o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy proszą policjantów. Wiedzą, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd. Tak też się stało dzisiejszego poranka przed jedną z rybnickich szkół. Policjanci z drogówki nie dopuścili autokaru do dalszej podróży, który miał pojechać z dziećmi na wycieczkę...

Policjanci otrzymują sporo zgłoszeń dotyczących kontroli autokarów, którymi dzieci wyruszają w podróż. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują poważnie. Troska rodziców i nauczycieli jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej z pożegnaniem pociechy jadącej na wycieczkę, niż ryzykować jej życiem.

Dzisiejszego poranka policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące stanu technicznego autokaru, którym dzieci miały jechać na wycieczkę do Wrocławia. Kiedy policjanci z rybnickiej drogówki przyjechali pod jedną ze szkół w Rybniku, od razu zauważyli, że stan techniczny autokaru nie spełnia wymaganych norm. Kontrola zakończyła się dla 43-letniego kierowcy mandatem karnym. Ponadto stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny. Dzieci zawiózł do Wrocławia inny przewoźnik.

Działania podejmowane przez policjantów, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów.

Przypominamy, że rozpoczyna się sezon wyjazdów, podróży i wycieczek. Apelujemy, aby kierowcy i przewoźnicy mieli świadomość ciążącej na nich odpowiedzialności. Przypominamy również, że każda jednostka policji przeprowadza kontrolę autokarów. Dlatego jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze pociechy pojadą sprawnym autokarem, zgłośmy wcześniej jego kontrolę.