Jechała z ponad 3 promilami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Jechała z ponad 3 promilami

Data publikacji 11.06.2019

Nie ma dnia, by rybniccy stróże prawa nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości. Od początku roku policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 208 nietrzeźwym użytkownikom dróg. Wczoraj w ręce mundurowych wpadła 48-latka. Kobieta prowadziła pojazd, mimo iż była kompletnie pijana. W jej organizmie były ponad 3 promile alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

Policjanci rybnickiej drogówki prowadzili rutynową kontrolę na ulicy Granice w Świerklanach. Około godziny 15:30, zatrzymali kierującą audi. Mundurowi wyczuli od mieszkanki Jastrzębia-Zdroju silną woń alkoholu. Natychmiast przebadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 48 latka jest kompletnie pijana. Po badaniu stróże prawa stwierdzili ponad 3 promile w jej organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierująca odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj!

Dziwne zachowanie kierowcy na drodze może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. W takim wypadku niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112.

 

Od początku roku policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy na drogach naszego miasta i powiatu zatrzymali 208 kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. Dlatego apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii.