Przedwakacyjna wizyta dzieci w rybnickiej komendzie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Przedwakacyjna wizyta dzieci w rybnickiej komendzie

Data publikacji 14.06.2019

Rybnicką komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 10 w Rybniku. Najmłodsi wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a także bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć pomieszczenia budynku, poznać pracę mundurowych oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie z policjantami odbyło się w związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

W czasie spotkania z policjantami dzieci z Przedszkola nr 10 w Rybniku zwiedziły budynek rybnickiej komendy. Przedszkolaki zobaczyli dyżurkę – najważniejsze miejsce każdej jednostki Policji oraz przyjazny pokój. Najmłodsi dowiedzieli się także, na czym polega praca policjantów. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, spotkanie było świetną okazją do tego, aby porozmawiać na temat bezpiecznych zabaw podczas letniego wypoczynku.

Prowadzący spotkanie dzielnicowi – asp. Michał Garsztka wraz z asp. Miłoszem Greszla udzielili milusińskim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Dzieci chętnie dowiedziały się jak być bezpiecznym w kontakcie z obcym zwierzęciem oraz co zrobić kiedy podejdzie do nich nieznajoma osoba.

Maluchy mogły też usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i włączyć sygnały. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

  • Dzieci z Przedszkola nr 10 w komendzie zainteresowane pracą policjantów.
  • Dzieci z Przedszkola nr 10 w komendzie zainteresowane pracą policjantów.
  • Przedszkolaki na prelekcjach w komendzie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.55 MB)