Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas wakacji - policjanci edukują

Data publikacji 03.07.2019

Wakacje już trwają, ale nie zmienia się priorytet działań rybnickich policjantów. Półkolonie, warsztaty, pikniki, stróże prawa prowadzą zajęcia profilaktyczne gdzie tylko się da. Tematyka prelekcji skierowana jest nie tylko do dzieci, lecz także do osób starszych. Każdego dnia pomagamy mieszkańcom Rybnika uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Tym razem dzielnicowych nie zabrakło podczas pólkolonii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Rybniku.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą dzielnicowi promują akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas spotkań z młodzieżą, imprez plenerowych czy też podczas akcji drogówki dotyczącej bezpieczeństwa pieszych. Sierż. Marcelina Pawlik rozmawiała z dziećmi o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznego wypoczynku wskazują na zagrożenia, które można uniknąć stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Partnerem w projekcie jak w latach ubiegłych jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacja PZU.

Akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą ma na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Akcja będzie realizowana do końca września w miejscach letniego wypoczynku (kolonie, obozy itp.), jak również na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych, a szczególnie zintensyfikowane działania będą na terenach obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci przypominać będą wszystkim wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

  • Radiowóz i dzieci oglądające samochód policyjny.
  • Radiowóz i dzieci oglądające samochód policyjny.
  • Radiowóz i dzieci oglądające samochód policyjny.