"Tak, piłem alkohol i jestem pijany" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

"Tak, piłem alkohol i jestem pijany"

Data publikacji 23.08.2019

2 promile alkoholu w organizmie miał 65-latek, który na ulicy Księdza Konrada Szwedy doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki świadkowi zdarzenia. Mieszkaniec Rybnika od razu przyznał, że pił alkohol i jest pijany. Kierującemu fordem zatrzymano prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 17.15 w Rybniku, na ulicy Księdza Konrada Szwedy. Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która była świadkiem, jak kierowca forda uderzył w inny pojazd. Mieszkanka Rybnika natychmiast zareagowała i wezwała na miejsce kolizji Policję. Z kolei kierujący osobówką mężczyzna od razu przyznał, że spożywał alkohol i jest pijany. Jak się okazało, sprawca kolizji miał w organizmie 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy zgłaszającej za przekazanie informacji. Dzięki Pani reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Pani zachownie i postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwanie do zagrożenia.