Stracił prawo jazdy przez prędkość - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Stracił prawo jazdy przez prędkość

Data publikacji 28.11.2019

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który poruszał się ulicami miasta z nadmierną prędkością. Drogowym piratem okazał się 48-letni mieszkaniec Rybnika, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 76 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole na drogach i apelują do kierowców o rozsądek!

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna wczorajszej interwencji rybnickiej drogówki. Podczas wykonywanego na ulicy Raciborskiej pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę skody który miał na liczniku 126 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 76 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu.

Przypominamy, jazda bez prawa jazdy !!!
1. Mamy prawo jazdy, ale nie posiadamy dokumentu przy sobie - 50 zł mandatu.
2. Nie mamy prawa jazdy danej kategorii - 300 złotych mandatu, w przypadku braku uprawnień -  500 zł mandatu lub grzywna do 5000 zł oraz koszty odholowania pojazdu.
3. Odebrano nam prawo jazdy, ale nadal jeździmy - od 50 do 5000 zł grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, jeśli posiadamy już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy zostaniemy zatrzymani, grozi nam, od 3 miesięcy do 5 lat więzienia plus grzywna.