Namierzyli złodzieja i odzyskali skradziony rower - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Namierzyli złodzieja i odzyskali skradziony rower

Data publikacji 14.01.2020

Czujność i dobre rozpoznanie policjantów z rybnickiej drogówki doprowadziło do zatrzymania 20-latka, który skradł rower w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Piasta. Podejrzanego o przestępstwo zarejestrowały kamery monitoringu. Podczas patrolowania ulic miasta stróże prawa zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży. Na widok policjantów młody rybniczanin podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został on obezwładniony i zatrzymany. Okazało się również, że swój łup zuchwały złodziej pozostawił w pobliskim mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Piasta w Rybniku, w godzinach nocnych. 37-latek przyjechał do sklepu rowerem na zakupy. Wówczas nieznany mężczyzna skradł jego jednoślad, który właściciel pozostawił tuż przed budynkiem. Rysopis złodzieja zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast udali się w patrol za podejrzanym. W pewnym momencie na ulicy Raciborskiej mundurowi zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podejrzanego z nagrania. Na widok policjantów mężczyzna podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu 20-latek został zatrzymany i doprowadzony do rybnickiej komendy. Młody rybniczanin od razu przyznał się stróżom prawa do zuchwałej kradzieży twierdząc, że żyje się tylko raz...

Szybko wyszło również na jaw, że skradziony łup jest już ukryty przez podejrzanego w mieszkaniu. Następnie policjanci z pomocą strażaków weszli do kawalerki i odzyskali skradziony rower. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi teraz do 5 lat więzienia.