Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie

Data publikacji 23.03.2020

Rybniccy policjanci wraz z innymi służbami cały czas współdziałają w walce z koronawirusem. W tej niecodziennej i trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i osób postronnych. W piątek policjanci otrzymali kolejny już przydział środków ochrony sanitarnej oraz indywidualnej. Bezpieczeństwo, porządek — a teraz także zdrowie publiczne — to nasza wspólna troska i wspólna odpowiedzialność!

Termometr

Maski ochronne, rękawice czy inne środki ochrony osobistej — to przedmioty, które teraz policjanci potrzebują najbardziej. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób, z którymi mundurowi wykonują czynności w związku z koronawirusem, jak i samych policjantów. W piątek rybniccy stróże prawa otrzymali kolejną już partię środków ochrony osobistej i płynów odkażających. W pierwszej kolejności trafią one do tych pełniących służbę w terenie tj. do policjantów pionu prewencji, czy ruchu drogowego, ale także pozostałych, realizujących zadania służbowe na ulicach miasta.

MAski ochronne

W komendzie i komisariatach również pamiętamy o bezpieczeństwie, m.in. dezynfekujemy pomieszczenia, unikamy narad, czy szkoleń. Kontakt osobisty ograniczyliśmy do minimum. Przede wszystkim komunikujemy się wykorzystując techniczne środki łączności.

Policjant myje ręce środkiem do dezynfekcji rąk.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Rybnika oraz powiatu rybnickiego zwracamy się z apelem do Państwa o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Przede wszystkim o to, by w miarę możliwości pozostać w domach i nie gromadzić się w miejscach publicznych. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach higieny — częstym myciu rąk, powstrzymaniu się od dotykania twarzy i zakrywaniu ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kaszlu i kichania. Ważne jest też aby ograniczyć wizyty w sklepach i galeriach handlowych.

  • Płyny do dezynfekcji.
  • Środki ochronne.
  • Dostawa środków czystości. Policjant trzyma w rękach kombinezony ochronne.
  • Środek sanitarny do mycia podłóg.
  • Środki czystości w radiowozie.