Tragiczny wypadek w Rybniku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Rybniku

Data publikacji 18.10.2020

Rybniccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Gotartowickiej w Rybniku. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący bmw utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. 21-letni kierujący oraz trzy pasażerki zostali przewiezieni do szpitali. Na skutek odniesionych obrażeń i mimo podjętej reanimacji, 19-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego zmarła.

Wypadek drogowy w Rybniku. Slużby zabezpieczają miejsce zdarzenia i wykonują oględziny.

Do wypadku doszło wczoraj około 21.15 na ulicy Gotartowickiej w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący bmw, 21-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku ulicy Boguszowickiej, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna podróżował wraz z 20-letnią mieszkanką Wodzisławia Śląskiego i dwoma 19-latkami. Aby wyciągnąć dwie poszkodowane kobiety, potrzebna była pomoc strażaków. Na miejsce zostało wezwane także pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy uczestnikom wypadku. Kierujący oraz ranne pasażerki trafili do szpitali w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju. Niestety, 19-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Rybniccy śledczy badają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego wypadku.

Uszkodzone bmw

Jesienna aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Padający deszcz albo mżawka mogą stwarzać duże utrudnienia na drodze. W takich warunkach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!

 

 

  • Rybnik, ul. Gotartowicka, wypadek drogowy, służby na miejscu.
  • Uszkodzone bmw.