Wiadomości

Potrącenie pieszego na przejściu. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 04.11.2020

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w rejonie skrzyżowania ulicy Wodzisławskiej i Plebiscytowej w dzielnicy Rybnika – Zamysłowie. 48-letni kierujący audi, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 42-letniego mężczyznę, który trafił do szpitala. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych.

Rybnik - Zamysłów - miejsce potrącenie pieszego.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 18.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Wodzisławskiej i Plebiscytowej w dzielnicy Rybnika- Zamysłowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48-letni kierujący samochodem osobowym wykonując manewr skrętu w prawo – kierowanym przez sygnalizator, który nadawał sygnał zielony, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 42-latka, która przechodził z jego prawej strony na lewą i również miał nadawany sygnał zielony. W wyniku potrącenia mężczyzna trafił do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Policjanci z rybnickiej drogówki prowadzą oględziny na miejscu zdarzenia.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem-nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie.