Rybniccy policjanci otrzymali materiały profilaktyczne - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Rybniccy policjanci otrzymali materiały profilaktyczne

Data publikacji 21.12.2020

Rybniccy policjanci odebrali z Urzędu Miasta w Rybniku materiały profilaktyczne, dzięki którym stróże prawa zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi będą mogli informować i wskazywać, jak rozpoznać narkotyki i jakie są skutki ich zażywania. Wiedza ta szczególnie przyda się rodzicom i pedagogom, którzy niejednokrotnie nie wiedzą, pod jakimi formami mogą znajdować się niebezpieczne dla życia i zdrowia substancje odurzające. Mundurowi otrzymali także alkogogle i narkogogle, po założeniu których osoba doświadcza ujemnych skutków spożywania alkoholu i zażywania narkotyków.

Policjanci z rybnickiej komendy odebrali z Urzędu Miasta w Rybniku „walizkę”profilaktyczną zawierającą atrapy najbardziej popularnych narkotyków i środków zastępczych, ale również tablice informujące o sposobach i skutkach działania narkotyków. Mundurowi otrzymali także alkogogle i narkogogle, po założeniu których osoba doświadcza ujemnych skutków spożywania alkoholu i zażywania narkotyków. Zakup materiałów profilaktycznych został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu miasta.

Policjantka prezentuje materiały edukacyjne otrzymane z Urzędu Miasta w Rybniku.

Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. W tym celu władze miasta postanowiły udzielić wsparcia policjantom poprzez zakup materiałów profilaktycznych, między innymi walizki edukacyjnej. W jej środku znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi  atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia. Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność.

  • Policjantka pokazuje tablice informacyjne na temat środków odurzających.
  • Mundurowa zajmująca się profilaktyką pokazuje materiały dotyczące skutków ubocznych zażywania używek.
  • Materiały edukacyjne.
  • Policjantka prezentuje walizkę edukacyjną.
  • Materiały edukacyjne, które policjanci otrzymali z Urzędu Miasta w Rybniku.
  • Walizka z atrapami narkotyków.
  • Narkogogle.
  • Alkogogle na noc i na dzień.
  • Tablica informacyjna na temat skutków nadużywania alkoholu.