„Bezpieczny podróżny” w Rybniku - Dla seniorów - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Dla seniorów

„Bezpieczny podróżny” w Rybniku

Data publikacji 21.12.2016

Ścisk i tłok w komunikacji miejskiej, zatłoczone centra handlowe, a do tego ludzie zaabsorbowani przedświątecznym zakupami – wszystkie te elementy stanowią idealne warunki do działania złodziei kieszonkowych. Co roku w okresie poprzedzającym święta, policjanci apelują o ostrożność i uwagę podczas robienia zakupów. Niestety pomimo licznych apeli co roku w okresie tym mundurowi odnotowują wzrost kradzieży, w tym kieszonkowych, których przy stosowaniu policyjnych rad można by w większości uniknąć.

Dlatego też policjanci z wydziału prewencji rybnickiej komendy, przeprowadzili wczoraj akcję profilaktyczną mającą na celu ostrzeżenie mieszkańców Rybnika przed kieszonkowcami i złodziejami. Mundurowi skupili się na osobach oczekujących na przystankach autobusowych oraz podróżujących komunikacją miejską, którzy spiesząc się, często zapominają o bezpieczeństwie. Akcja pod nazwą „Bezpieczny podróżny” została wsparta przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Wczoraj przed południem mieszkańcy Rybnika mogli w okolicy przystanków autobusowych spotkać policjantów, którzy wraz z życzeniami zdrowych i bezpiecznych świąt, wręczali napotkanym osobom ulotki ostrzegające przed kieszonkowcami. Dbając o bezpieczeństwo pieszych, mundurowi przypominali również o noszeniu odblasków oraz zachęcali, aby z odblasków korzystać zawsze, a nie tylko w sytuacji, gdy za ich brak grozi mandat.

Ładowanie odtwarzacza...