Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagowały - udaremniły dalszą jazdę pijanej kierującej

Dzięki właściwej reakcji dwóch mieszkanek Rybnika, policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Zachowanie kobiety, której samochód ugrzązł w ziemi, zaniepokoiło zgłaszające, które otworzyły drzwi i wyczuły od kierującej silną woń alkoholu. Uniemożliwiły jej dalszą jazdę i natychmiast powiadomiły Policję. 51-latka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W piątek po południu, oficer dyżurny został powiadomiony, że na ulicy 1 Maja, dwie kobiety uniemożliwiły jazdę kierującej od której wyczuwają silną woń alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego. W rozmowie ze zgłaszającymi mundurowi ustalili, że zauważyły stojący na trawniku samochód fiat seicento, który ugrzązł w ziemi. Jednak zaniepokoiło je zachowanie kierującej, więc podeszły do samochodu. Kiedy otworzyły drzwi poczuły silną woń alkoholu. Uniemożliwiły kierującej dalszą jazdę i od razu powiadomiły Policję. Mundurowi przewieźli 51-letnią mieszkankę Radlina do komendy, gdzie została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał prawie 3 promile alkoholu w jej organizmie. Nieodpowiedzialna kierująca straciła prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej teraz kara do 2 lat więzienia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.