Nie reagujesz - akceptujesz!

Zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 18.04.2016

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wpadł dzięki reakcji świadków, którzy widząc w jakim jest stanie, odebrali kierowcy kluczyki z samochodu. Zwolennikiem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 41-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyny. Badanie alkomatem wykazało jego organizmie prawie 3 promile. 41-latkowi grożą 2 lata więzienia.

Wczoraj po południu, oficer dyżurny komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach otrzymał informację dotyczącą nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Z relacji zgłaszającej interwencję kobiety wynikało, że zataczający się mężczyzna wsiadł do mercedesa i manewrując swoim pojazdem próbował odjechać spod stadionu przy ulicy Bełkowskiej w Dębieńsku. Widząc w jakim stanie jest kierujący, świadkowie zareagowali i zabrali mu kluczyki z auta. Wtedy kierowca oddalił się z miejsca. Kilka minut później, chwiejnym krokiem podszedł do mundurowych mężczyzna, który powiedział, że jest właścicielem tego samochodu. Świadkowie rozpoznali go jako kierującego, który próbował odjechać. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyny. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał u niego blisko 3 promile alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia.

Dziękujemy świadkom za podjęcie zdecydowanej i profesionalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Państwo zaprezentowali stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.