Nie reagujesz - akceptujesz!

Obywatelska postawa rybniczanki i zatrzymany pijany kierowca

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dzięki informacji od mieszkanki Rybnika. Nietrzeźwy mężczyzna, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Już wcześniej jeździł pod wpływem alkoholu, za co stracił prawo jazdy.

Wczoraj, około godziny 20:30, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. 47-letnia mieszkanka Rybnika poinformowała, że widziała nietrzeźwego mężczyznę, który przyjechał samochodem pod posesję. Na miejsce niezwłocznie przybyli policjanci z drogówki. Przebadali właściciela pojazdu na zawartość alkoholu. Okazało się, że jest mocno pijany. W jego organizmie znajdowały się prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna twierdził, że był wcześniej w barze, gdzie spożywał alkohol. Policjanci ustalili, że 62-letni rybniczanin nie posiada uprawnień do kierowania. Stracił prawo jazdy, ponieważ już wcześniej prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

 

Policja pragnie podziękować zgłaszającej mieszkance naszego miasta, za pomoc w ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Przypominamy, że na terenie województwa śląskiego, trwa kampania społeczna „Nie reagujesz- akceptujesz”.