Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagował – zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 26.09.2016

Dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji mieszkańca Rybnika, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający widząc kierowcę mercedesa jadącego całą szerokością drogi, uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Zwolennikiem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 51-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.

W sobotę po południu, do dyżurnego rybnickiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w Świerklanach na ulicy 3 Maja ujął nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego. W rozmowie z mundurowymi, zgłaszający przekazał, że zauważył kierującego mercedesem, który jechał całą szerokością drogi. Mężczyzna podejrzewał, że kierowca może być pijany, dlatego nie zastanawiając się długo doprowadził do zatrzymania samochodu. Kiedy otworzył drzwi poczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i od razu powiadomił Policję. Mundurowi przewieźli 51-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego do komendy, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał 3 promile alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Dziękujemy mieszkańcowi naszego miasta, za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.


Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.