Nie reagujesz - akceptujesz!

Świadek zareagował – rozbojarz w rękach policji

Data publikacji 24.10.2016

Świadek, który widział jak bandyta wyrywał torebkę starszej kobiecie i uciekł, natychmiast zareagował i pobiegł za nim. Dzięki jego postawie, policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach, zatrzymali podejrzanego o rozbój. 19-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 11.45, na ulicy Ligonia w Czerwionce-Leszczynach. 77-letnia kobieta wracała do domu, gdy podbiegł do niej młody mężczyzna i popchnął ją. Kiedy pokrzywdzona przewróciła się na ziemię, bandyta wyrwał jej torebkę i uciekł między bloki. Napadnięta kobieta wołała o pomoc. Całą sytuację widział świadek, który nie zastanawiając się ani chwili, pobiegł za napastnikiem. Dogonił go kilkadziesiąt metrów dalej, ujął i natychmiast powiadomił Policję. Okazało się, że sprawcą jest 19-letni mieszkaniec Knurowa. Policjanci odzyskali skradzioną przez rozbojarza torebkę wraz z zawartością, którą oddali pokrzywdzonej. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, a prokurator przedstawili mu zarzut rozboju. Sąd zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

  Świadkowi, który zareagował w tej sytuacji, gratulujemy profesjonalnego działania. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i zasługuje na najwyższe słowa uznania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.