Nie reagujesz - akceptujesz!

Komendant podziękował za ujęcie sprawcy rozboju

Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski, podziękował za wzorową i godną naśladowania postawę, mieszkańcowi Czerwionki-Leszczyny, który klika dni temu ujął sprawcę napadu na kobietę. Dzięki jego reakcji, pokrzywdzona odzyskała skradzioną przez napastnika torebkę. Kobieta podczas spotkania miała okazję osobiście podziękować Panu Andrzejowi za pomoc. Bohaterowi gratulacje złożył również Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

W Urzędzie Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny, odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski, pogratulował mieszkańcowi tego miasta, wzorowej postawy obywatelskiej. Pan Andrzej, w minioną sobotę, ruszył bez zastanowienia w pościg za sprawcą rozboju, który na ulicy zaatakował 77-letnią kobietę i wyrwał jej torebkę. Mężczyzna nie tylko ujął 19-letniego napastnika, ale natychmiast zaalarmował mundurowych i przekazał sprawcę rozboju w ręce policjantów. Dzięki niemu, pokrzywdzona odzyskała swoje rzeczy.

Z tej okazji, Pan Andrzej odebrał dzisiaj od szefa rybnickich policjantów list gratulacyjny oraz upominki promujące kampanię śląskiej Policji „Nie reagujesz – akceptujesz”. Szef rybnickich mundurowych podkreślił, że jego zachowanie nie tylko zasługuje na wyrazy uznania, ale jest doskonałym przykładem na to, że współpraca społeczności lokalnej z Policją jest nieodzownym elementem w zwalczaniu przestępczości. Gratulacje, odważnemu mieszkańcowi, złożył również Burmistrz Czerwionki-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Komendant Komisariatu w Czerwionce-Leszczynach mł.insp. Roman Chlubek. Pan Andrzej, mimo swojej bohaterskiej postawy i najpiękniejszych podziękowań jakie usłyszał od kobiety której pomógł, skwitował swój czyn jednym krótkim, ale jakże pięknym zdaniem: „Jeśli się kocha ludzi, to tak się po prostu robi”.

„Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania zachęcająca mieszkańców do współpracy z Policją i wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i ich mienia.