Nie reagujesz - akceptujesz!

Obywatelska postawa rybniczanina - sprawcy rozboju usłyszeli zarzuty

Data publikacji 16.01.2017

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Napastnicy uciekając ze skradzionym na stacji paliw alkoholem, zaatakowali usiłującego ich zatrzymać przypadkowego klienta. 24 oraz 36-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w centrum miasta dwaj mężczyźni ukradli alkohol i uciekli. Mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast pojechali się na miejsce. W rozmowie z policjantami zgłaszająca przekazała, że kiedy napastnicy zaczęli uciekać ze skradzionym alkoholem, zaczęła krzyczeć „złodzieje!”. W tym momencie na stację wchodził młody mężczyzna, który nie zastanawiając się ani chwili pobiegł za bandytami. Po chwili ujął jednego ze sprawców. Doszło między nimi do szarpaniny. Napastnicy zaczęli uderzać go pięściami, a kiedy upadł na ziemię kopali go po całym ciele, po czym uciekli.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego szybko odnaleźli napastników. Zostali zatrzymani w mieszkaniu przy ulicy Rudzkiej i osadzeni w policyjnym areszcie. To dwaj mieszkańcy Rybnika w wieku 24 i 36 lat. Mundurowi sprawdzili ich stan trzeźwości. Młodszy z nich miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, zaś starszy blisko 3,5 promila. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz uszkodzenia ciała. Rybnicki sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Świadkowi, który zareagował w tej sytuacji, gratulujemy profesjonalnego działania. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i zasługuje na najwyższe słowa uznania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Ładowanie odtwarzacza...