Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagował! Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież

Data publikacji 07.03.2017

Dzięki informacji od mieszkańca naszego miasta, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o kradzież skutera. 25-letni rybniczanin usłyszał już zarzut. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Do dyżurnego komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zadzwonił mieszkaniec naszego miasta i powiedział, że widzi trzech mężczyzn którzy prowadzą skradziony kilka minut wcześniej skuter. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast udali się na ulicę Patriotów. Na skrzyżowaniu z ulicą Bogusławskiego mundurowi zauważyli trzech mężczyzn. Jeden z nich prowadził skuter. Na widok policjantów, mężczyzna wepchnął motorower w krzaki.

Mundurowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku było możliwe dzięki czujności i reakcji świadka, który natychmiast powiadomił mundurowych. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Policjanci odzyskali motorower, który został już przekazany pokrzywdzonej.

To kolejny przykład braku akceptacji mieszkańców Rybnika, na przypadki łamania prawa. Postawa którą zaprezentował świadek tego zdarzenia zasługuje na słowa uznania. Dziękujemy za właściwą reakcję i szybkie poinformowanie o tym zdarzeniu. Dzięki Pańskiej postawie policjanci szybko zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali motorowej, który został już przekazany pokrzywdzonej.