Nie reagujesz - akceptujesz!

Rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących

Policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali w ostatnich dniach kilku nietrzeźwych kierujących. Niechlubna rekordzistka – 41-letnia rybniczanka – miała w organizmie blisko 2,7 promila alkoholu. Z kolei 26-letni mieszkaniec Rybnika, prowadził samochód pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów.

  • Wczoraj około 15.30 do dyżurnego rybnickiej komendy zadzwonił mężczyzna i powiedział, że na ulicy Podmiejskiej ujął nietrzeźwą kierującą. Policjanci ruchu drogowego natychmiast udali się na miejsce. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującej fiatem. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 41-letniej rybniczanki prawie 2,7 promila alkoholu.

Dziękujemy zgłaszającemu, za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwej kierującej, która mogła doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

  • Około godziny 13.30 na ulicy Budowlanych, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. 36-letni mieszkaniec Rybnika został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie na alkomacie wykazało u niego promil alkoholu.
  • Wczoraj wieczorem podczas patrolu ulicy Wodzisławskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, 26-letniego mieszkańca Rybnika. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że 26-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Rybniku do czerwca 2019 roku. Za złamanie tego zakazu grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.
  • Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się mieszkaniec Rybnika, który będąc pod wpływem alkoholu wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło w niedzielę około 16.00 na ulicy Kawalca. Obsługujący to zdarzenie policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący renault – 59-letni rybniczanin, nie zachował należytej ostrożności podczas omijania prawidłowo zaparkowanego samochodu i uderzył w lusterka, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Stróże prawa odnaleźli sprawcę tego zdarzenia i szybko okazało się co było przyczyną jego ucieczki. Badanie na alkomacie wykazało u 59-letniego mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierujący stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.