Nie reagujesz - akceptujesz!

Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany dzięki reakcji świadków

Data publikacji 16.05.2017

Dzięki właściwej reakcji świadków, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający widząc pijanego motorowerzystę ujęli go i natychmiast powiadomili Policję. 39-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj około 20.45, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na ulicę Władysława Hibnera natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Świadkowie przekazali policjantom nietrzeźwego kierującego. Mundurowi przewieźli 39-letniego mieszkańca Rybnika do komendy, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny motorowerzysta za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Dziękujemy świadkom za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa którą Państwo zaprezentowali stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.