Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagowały - matka z córką ujęły nietrzeźwego motorowerzystę

Data publikacji 02.06.2017

Rybniczanki widząc nietrzeźwego motorowerzystę ujęły go i natychmiast powiadomiły Policję. Dzięki ich właściwej reakcji policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali 22-latka, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj około 19.30 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację, że w rejonie skrzyżowania ulicy Energetyków z ulicą Długą, dwie kobiety ujęły nietrzeźwego motorowerzystę. Zgłaszające powiedziały, że mężczyzna jest agresywny i je obraża. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Rybniczanki przekazały policjantom nietrzeźwego kierującego.  22-letni mieszkaniec Rybnika został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny motorowerzysta za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Dziękujemy mieszkankom Rybnika za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Postawa którą Panie zaprezentowały stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Wasze zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.