Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagował – nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Data publikacji 07.07.2017

Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 34-letni rybniczanin miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj, kilka minut po północy, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, który miał poruszać się ulicą Henryka Mikołaja Góreckiego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w jego kierunku. Kierujący seicento został zatrzymany. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 34-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. Zgłaszający przekazał policjantom, że widział, jak kierujący seicento wjeżdżając na rondo uderzył w krawężnik i uszkodził przednie koło. Kiedy zjechał na stację paliw, podszedł do niego żeby zapytać co się stało. Wtedy kierowca uciekł. Po chwili wrócił na stację pieszo. Zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna może być nietrzeźwy, dlatego natychmiast poinformował policję. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 34-latek za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy zgłaszającemu za przekazanie informacji. Pana przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Pana reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.