Nie reagujesz - akceptujesz!

Świadek ujął sprawcę kradzieży donic z marihuaną

Data publikacji 25.09.2017

Mieszkaniec powiatu rybnickiego zareagował widząc, jak dwóch młodych mężczyzn kradnie donice z roślinami. Okazało się, że były to krzewy konopi indyjskich. Policjanci dotarli do właściciela narkotyków. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Jeden za uprawę krzaków konopi indyjskich, drugi za ich kradzież.

Mieszkaniec powiatu rybnickiego jadąc ulicą Księdza Pojdy w Książenicach zauważył, jak dwóch młodych mężczyzn przeskakuje przez płot przekazując sobie donice z roślinami. Podejrzewał że dokonują oni kradzieży, więc zatrzymał się i ujął złodziei. Niestety, jednemu z mężczyzn udało się uciec. Okazało się, że w donicach była marihuana. Świadek natychmiast powiadomił Policję. Na miejsce został skierowany patrol. Mundurowi potwierdzili, że w donicach znajdują się krzewy konopi indyjskich. Dzielnicowi z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 17-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyny.

Policjanci ustalili, że krzewy konopi indyjskich należą do 21-letniego mieszkańca posesji z której zostały skradzione. Okazało się, że mężczyzna zaprosił do siebie kilku znajomych na imprezę. Był wśród nich zatrzymany 17-latek, który opuszczając dom swojego kolegi zauważył w ogrodzie donice z marihuaną i postanowił je ukraść. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży krzewów konopi, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zaś 21-latek usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Mieszkańcowi powiatu rybnickiego który zareagował w tej trudnej sytuacji, gratulujemy profesjonalnego działania. Postawa którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i zasługuje na najwyższe słowa uznania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które będąc świadkiem łamania prawa nie zawahają się zareagować.