Nie reagujesz - akceptujesz!

Włamywacze zatrzymani dzięki reakcji świadka

Data publikacji 24.07.2017

Nawet 10 lat w więzieniu mogą spędzić trzej mężczyźni, którzy usiłowali włamać się do garażu przy ulicy Gotartowickiej w Rybniku. Dzięki informacji przekazanej przez świadka, włamywacze zostali zatrzymani przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, na ulicy Gotartowickiej w Rybniku. Dyżurny komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach odebrał telefon od zgłaszającego, który zauważył trzech mężczyzn włamujących się do garażu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Na widok mundurowych, włamywacze zaczęli uciekać. Po krótkim pieszym pościgu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Rybnika w wieku 19-lat. Obaj byli nietrzeźwi. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci szybko ustalili tożsamość trzeciego ze sprawców. 19-letni mieszkaniec Świerklan, został zatrzymany przez stróżów prawa kilka godzin później. Podejrzani usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład braku akceptacji mieszkańców na przypadki łamania prawa. Postawa którą zaprezentował świadek tego zdarzenia, zasługuje na słowa uznania.

Dziękujemy za szybką reakcję i poinformowanie Policji o tym zdarzeniu. Zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku było możliwe dzięki Pana czujności i prawidłowej reakcji.