Nie reagujesz - akceptujesz!

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień zatrzymany dzięki reakcji świadka

Data publikacji 16.11.2017

Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 45-letni rybniczanin miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Wczoraj, około godziny 14:00, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że mężczyzna zaparkował samochód przy ulicy Chabrowej. Miał się zataczać i mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się na miejsce. Kierujący peugeotem został zatrzymany. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 45-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Stracił prawo jazdy, ponieważ już wcześniej prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy osobie zgłaszającej za przekazanie informacji o nietrzeźwym kierującym. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.