Nie reagujesz - akceptujesz!

Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierującemu

Data publikacji 27.11.2017

Dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji mieszkańca Rybnika, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający ujął kierującego citroenem, uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i natychmiast powiadomił Policję. Zwolennikiem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 66-letni mieszkaniec Rybnika. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

W piątek, około 13.20, do dyżurnego rybnickiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w Rybniku na ulicy Wawelskiej ujął nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego. W rozmowie z mundurowymi zgłaszający przekazał, że zauważył kierującego citroenem, który chciał wjechać w ulicę Świętego Józefa, jednak zamiast skręcić zjechał na pobocze. Zaniepokojony całą sytuacją podszedł do kierującego. Kiedy otworzył drzwi poczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i od razu powiadomił Policję. 66-letni mieszkaniec Rybnika został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Dziękujemy mieszkańcowi naszego miasta, za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.