Nie reagujesz - akceptujesz!

Nietrzeźwy kierujący z czynnym zakazem

Data publikacji 18.05.2018

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 67-latek kierujący volkswagenem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego rybnickiej komendy, dzięki informacji przekazanej przez świadka. W czasie kontroli okazało się, że kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 17.00 na ulicy Mikołowskiej. Zgłaszającego zaniepokoił sposób jazdy jadącego przed nim kierowcy volkswagena. Mężczyzna zaczął podejrzewać, że kierujący może być nietrzeźwy. Dokonał jego ujęcia i natychmiast powiadomił Policję. Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego potwierdziło podejrzenia mężczyzny. Jak się okazało po badaniu, 67-letni kierowca volkswagena miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Żywcu obowiązujący do czerwca 2019 roku. Rybniccy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

To kolejny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu. Dziękujemy świadkowi za przekazanie informacji. Pana przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Pana reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.