Pijany sprawca kolizji zatrzymany - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Nie reagujesz - akceptujesz!

Pijany sprawca kolizji zatrzymany

Data publikacji 21.06.2018

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 50-latek kierujący chevroletem, który na ulicy Mglistej uszkodził zaparkowane samochody. Nietrzeźwy kierujący został ujęty przez zgłaszającego, który uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i natychmiast powiadomił Policję. To jednak nie jedyny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu.

Wczoraj około 17.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację, że w na ulicy Mglistej zgłaszający ujął nietrzeźwego kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Mundurowi ustalili, że kierujący chevroletem uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane samochody. 50-letni mieszkaniec Rybnika został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 3,5 promila alkoholu.

To jednak nie jedyny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu. Dzięki informacji przekazanej przez świadków, policjanci z Boguszowic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 37-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania.

Dziękujemy zgłaszającym za przekazanie informacji. Dzięki Państwa reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących, którzy mogli doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie, od 2011 roku, trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.