Bezpieczeństwo pieszych 2016

Trzecioklasiści odwiedzili rybnickich policjantów

Kolejna grupa dzieci odwiedziła rybnickich stróżów prawa. Nasi goście z zaciekawieniem wysłuchali porad przewodnika psa i zapoznali się z tajnikami pracy policyjnego technika kryminalistyki. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził policyjny radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Mundurowi szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz widoczności najmłodszych na drodze.

Nasi mili goście, mieli okazję zwiedzić budynek komendy. Dzieci zobaczyły dyżurkę – najważniejsze miejsce każdej jednostki Policji oraz przejściowe pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Aby przybliżyć dzieciom pracę policjanta, mundurowi wykorzystali spot przedstawiający śląskich policjantów, który został przygotowany przez przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Najmłodsi odwiedzili także policyjnego technika kryminalistyki, który powiedział im na czym polega jego praca. Był pokaz daktyloskopii i zabawa w pobieranie odcisków palców. Policjant z wydziału prewencji zaprezentował dzieciom sprzęt jaki jest na wyposażeniu Policji - każdy miał możliwość zobaczyć z bliska czapkę policyjną, kamizelkę ochronną, hełm, zobaczyć broń, kajdanki i inne sprzęty jakie policjanci wykorzystują w codziennej służbie.

Przewodnik policyjnego psa, zaprezentował krótki pokaz umiejętności psa obronnego oraz powiedział, jak być bezpiecznym w kontakcie z obcym zwierzęciem. Zasadniczą część wizyty stanowiła jednak pogadanka dotycząca bezpieczeństwa, zarówno w szkole, jak i w domu oraz na ulicy. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa, jakich winien przestrzegać każdy uczestnik ruchu drogowego. Z uwagi na trwający okres jesienny, kiedy bardzo często widoczność jest ograniczona, występują opady atmosferyczne, policjanci zachęcali najmłodszych do noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały radiowóz.

Podstawowym celem tego spotkania, które odbyło się w ramach akcji "Rok Pieszego 2016", było podniesienie świadomości bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym oraz przybliżenie pracy policjanta.

Ładowanie odtwarzacza...