Bezpieczeństwo pieszych 2016

Policjanci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Spotkania stróżów prawa z dziećmi i młodzieżą już na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w wydziale ruchu drogowego spotkali się tym razem z dziećmi z Przedszkola nr 2 w Świerklanach. Jak nie trudno się domyślić, rozmowa dotyczyła głównie bezpiecznego poruszania się po drogach. Gościem specjalnym spotkania był "Sznupek" – maskotka śląskiej policji.

Policjanci z rybnickiej komendy realizując założenia kampanii „ Rok Pieszego 2016”, prowadzą liczne działania profilaktyczne ukierunkowane na różne grupy wiekowe. Tym razem mundurowi odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Świerklanach. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bardzo istotną kwestią było także uświadomienie dzieciom jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego. Stróże prawa pokazali również dzieciom jak ochronić się przed atakiem psa przybierając postawę tzw. “żółwika”, przypomnieli również maluchom, aby nie ufały obcym, nie przyjmowały od nich prezentów, ani nigdzie z nimi nie odchodziły. Mundurowi spotkanie wykorzystali również do tego, aby przybliżyć dzieciom specyfikę pracy policjanta. Do tego posłużył im sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Dzieci mogły przymierzyć policyjne wyposażenie, zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał od mundurowych odblask. Dużo pozytywnych emocji wśród przedszkolaków wzbudziły odwiedziny „Sznupka” - maskotki śląskiej policji, z którym wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podstawowym celem tego spotkania, które odbyło się w ramach akcji "Rok Pieszego 2016", było podniesienie świadomości bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym oraz zabaw na podwórku. Profilaktyka w przedszkolach jest potrzebna, ponieważ już od najmłodszych lat dzieci powinny mieć świadomość możliwych zagrożeń oraz postaw, które mogą im zapobiec. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze łącząc naukę z zabawą.

Ładowanie odtwarzacza...