Bezpieczne skrzyżowania - Bezpieczeństwo pieszych 2018 - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Bezpieczeństwo pieszych 2018

Bezpieczne skrzyżowania

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy przeprowadzili wczoraj działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia oraz przestrzegali przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Celem działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta, policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. Od godziny 6.00 mundurowi działaniami objęli rejony dużych skrzyżowań, o największym zagrożeniu/natężeniu ruchu, a przede wszystkim miejsca zagrożone wykroczeniami w korelacji kierujący – pieszy z uwzględnieniem przejść dla pieszych, na których dochodzi do ich potrąceń. Stróże prawa zwracali uwagę na to, czy kierujący zwalniają przed przejściami dla pieszych i czy przejeżdżają przez nie na czerwonym świetle. Obserwowali też pieszych i rowerzystów. Czy przechodzą i przejeżdżają przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, czy nie wbiegają na jezdnię lub nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle.

Policjanci ujawnili łącznie 24 wykroczenia popełnionione przez kierujących pojazdami, m.in. dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej czy nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

 

Ładowanie odtwarzacza...