Bezpiecznie i Zdrowo - Rok Pieszego 2015 - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Rok Pieszego 2015

Bezpiecznie i Zdrowo

Dzielnicowy z rybnickiej komendy st.asp. Marcin Karwot już po raz kolejny został zaproszony do jury turnieju szkolnego, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Bezpieczeństwo żywności- z pola na stół”. 13.edycja została przygotowana przez pielęgniarkę i pedagoga szkolnego Gimnazjum nr 4. Jak co roku rozmowom o profilaktyce towarzyszyła doskonała atmosfera.

W rybnickim Gimnazjum nr 4 zorganizowana została 13 edycja szkolnego turnieju pod hasłem: ,,Bezpieczeństwo żywności- z pola na stół”.

Turniej skierowany był do uczniów klas pierwszych, każdą z klas reprezentowała trzyosobowa drużyna.

 Konkurs obejmował:

  • I pomoc przedmedyczną;
  • profilaktykę zdrowotną;
  • profilaktykę uzależnień;
  • bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Każda z klas przygotowała pracę plastyczną związaną z  tematyką konkursu. Rywalizacja była na wyrównanym poziomie.

W ogólnej punktacji zwyciężyła klasa I D, drugie miejsce zajęła klasa IC oraz trzecie miejsce IB. Wyróżniona została  klasa I c ,która najlepiej kibicowała .

Nad prawidłowym  przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Komenda Miejska Policji- st. asp. Marcin Karwot, NZOZ „SZKOL- MED.” Beata Szutka , przedstawiciel oświaty zdrowotnej z PSSE  Małgorzata Grabowska, oraz przewodniczący Karol Kupczak  .

Na pamiątkę każdy uczestników otrzymał koszulkę z logo szkoły i nazwą turnieju, a zwycięzcy piłki oraz gadżety związane z tematyka konkursu.