Rok pieszego 2017

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

02.03.2017    Rybnik

Rybniccy dzielnicowi odwiedzili Przedszkole nr 41 w Rybniku. Policjanci spotkali się tam z przedszkolakami, aby przypomnieć im zasady bezpiecznych zachowań podczas zabaw oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przedstawienia wizerunku dzielnicowego jako osoby która udziela pomocy w różnych sytuacjach życiowych i pomaga w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów. Oczywiście przy tej okazji w spotkaniu nie mogło zabraknąć "Sznupka".

Około 150 dzieci z Przedszkola nr 41 w Rybniku, uczestniczyło w spotkaniu z asp.szt. Łukaszem Tymoczko oraz sierż. Katarzyną Musiolik – dzielnicowymi z wydziału prewencji rybnickiej komendy. Mundurowi opowiedzieli przedszkolakom na czym polega praca policjanta. Dzieci teraz wiedzą, w jaki sposób stróże prawa dbają o nasze bezpieczeństwo. Zaprezentowali także najmłodszym sprzęt policyjny oraz zapoznali z podstawowymi zasadami ruchu drogowego tj.: prawidłowe zachowanie się na ulicy podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni oraz inne bezpieczne postawy. Stróże prawa przypomnieli również maluchom, aby nie ufały obcym, nie przyjmowały od nich prezentów, ani nigdzie z nimi nie odchodziły.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, mundurowi przedstawili najmłodszym mieszkańcom naszego miasta wizerunek policjanta dzielnicowego jako osoby, która udziela pomocy w różnych sytuacjach życiowych oraz pomaga w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę. Z ogromną radością dzieci przywitały gościa specjalnego – Sznupka. Każde dziecko otrzymało także od policjantów element odblaskowy. Dzięki temu będą widoczne na drodze, a co za tym idzie bezpieczniejsze. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze łącząc naukę z zabawą.

Profilaktyka w przedszkolach jest potrzebna, ponieważ już od najmłodszych lat dzieci powinny mieć świadomość możliwych zagrożeń oraz postaw, które mogą im zapobiec.