Piesi na drodze – zachowajmy ostrożność! - Rok pieszego 2017 - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Rok pieszego 2017

Piesi na drodze – zachowajmy ostrożność!

11.04.2017    Rybnik

Wczoraj na ulicy Kłokocińskiej doszło do potrącenia 15-letniej dziewczyny, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Dlatego też rybniccy policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych. Mundurowi przypominają także pieszym i rowerzystom, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

Wczoraj około 14.45 na ul. Kłokocińskiej w Rybniku, doszło do potrącenia 15-letniej dziewczyny. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego, kierująca samochodem marki Ford – 68-letnia rybniczanka, jadąc w kierunku Żor, potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 15-latkę. W wyniku tego zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Policjanci sporządzili wobec kierującej wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Rybniku.

Po raz kolejny apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o uwagę i ostrożność za kierownicą. Przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz zachowanie szczególnej uwagi, gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych, skrzyżowania lub przystanku autobusowego. Chwila naszego roztargnienia może mieć tragiczne konsekwencje. Pamiętajmy, że dla pieszego, zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach.

Z kolei do pieszych apelujemy o to, aby przed wejściem na jezdnię upewnić się, czy zdążymy przejść, nim nadjedzie pojazd. Pamiętajmy, że kierowca od momentu zauważenia pieszego musi mieć czas na wyhamowanie samochodu. Apelujemy także do pieszych, aby po zmroku, dla własnego bezpieczeństwa, używali elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że to każdy z nas wyjeżdżając na drogę jest odpowiedzialny za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego i to od jego decyzji zależy życie i zdrowie innych.

Piesi na drodze – zachowajmy ostrożność!

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 8.26 MB