Rok pieszego 2017

Dzielnicowi zaprosili trzecioklasistów do komendy

27.04.2017    Rybnik

Policjantów pełniących służbę w rybnickiej komendzie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rybniku. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały porad przewodnika psa, prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz cyberprzemocy. Nasi goście mieli okazję zobaczyć policyjne stanowisko kierowania, sprzęt jaki jest na wyposażeniu Policji, a także zasiąść za kierownicą radiowozu. Dzielnicowi zaprezentowali dzieciom aplikację „Moja Komenda” która ułatwia dotarcie do policjantów.

W czasie spotkania z dzielnicowymi - mł. asp. Wojciechem Pielczykiem i sierż. Katarzyną Musiolik, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rybniku, zwiedziły budynek rybnickiej komendy. Trzecioklasiści zobaczyli dyżurkę – najważniejsze miejsce każdej jednostki Policji oraz przyjazny pokój. Nasi mili goście podczas wycieczki w komendzie spotkali się z policjantami różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca.

Dowiedzieli się jakie przeszkolenie przechodzą psy policyjne i jak być bezpiecznym w kontakcie z obcym zwierzęciem. Przewodnik policyjnego psa - st. asp. Andrzej Piontek, zaprezentował krótki pokaz umiejętności psa patrolowego. Dzielnicowy zaprezentował dzieciom sprzęt jaki jest na wyposażeniu Policji - każdy miał możliwość zobaczyć z bliska czapkę policyjną, kamizelkę ochronną, hełm, zobaczyć broń, kajdanki i inne sprzęty. Nie zabrakło także przypomnienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim obowiązku noszenia odblasków.

Dzielnicowa sierż. Katarzyna Musiolik rozmawiała z najmłodszymi o bezpiecznym korzystaniu z internetu i cyberprzemocy. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” opowiedziała dzieciom na czym polega praca dzielnicowego i przypominała, że dzieci mogą zaufać policjantom i zawsze poprosić ich o pomoc. Przy tej okazji dzielnicowa zaprezentowała dzieciom nową aplikację „Moja Komenda” która ułatwia dotarcie do komisariatu i kontakt z dzielnicowym, tak aby dzieci zachęcały rodziców do jej zainstalowania na swoich telefonach, a w przyszłości same z niej korzystały. Zaprezentowała także „Krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa”.

Dzieci miały także okazję spotkać się z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku podinsp. Mirosławem Jordanem. Pan komendant musiał opowiedzieć o swojej pracy i odpowiedzieć na wiele pytań naszych małych gości. W związku z tym, że trzecioklasiści już niedługo wyjadą na zieloną szkołę, Pan komendant wręczył każdemu dziecku kamizelkę odblaskową oraz czapkę, aby były widoczne i bezpieczne.

Dzielnicowi zaprosili trzecioklasistów do komendy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 26.69 MB