Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Dorośli! Rozmawiajcie z młodymi kierowcami!

O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... W miniony weekend doszło do wypadku z udziałem młodych ludzi. 19-letnia kobieta jadąca audi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu, po czym jej samochód dachował. Kierująca oraz znajdujący się w pojeździe pasażerowie, odnieśli obrażenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 1.40 na ulicy Dworcowej w Suminie. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że 19-letnia kierująca audi, jadąc w kierunku Górek Śląskich, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, ponadto chcąc uniknąć zderzenia z sarną, utraciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu, a jej samochód dachował. W wyniku tego zdarzenia kierującą oraz 2 osoby znajdujące się w pojeździe, odniosły obrażenia. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej audi, która uprawnienia posiadała zaledwie od kilku miesięcy. Była trzeźwa.

O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... Dlatego Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach kampanii społecznej zainaugurowanej w roku 2012, skierowanej do młodych kierowców pn. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” przygotowali spot filmowy. Materiał profilaktyczny obrazuje skutki brawury i ryzykownych zachowań w ruchu drogowym, młodych adeptów sztuki jazdy samochodem, których konsekwencje są bardzo tragiczne...

Ładowanie odtwarzacza...