Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Młody kierowca jechał 115 km/h, stracił prawo jazdy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali młodego kierowcę, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Musi się teraz pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Podczas działań na ulicy Raciborskiej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że mieszkaniec powiatu wodzisławskiego miał na liczniku 115 km/h. Kierujący, który prawo jady posiada zaledwie od kilku miesięcy, został zatrzymany do kontroli i ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce zostanie też wydana przez starostę wodzisławskiego decyzja, zgodnie z którą młody kierowca pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.

 

O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... Dlatego Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach kampanii społecznej zainaugurowanej w roku 2012, skierowanej do młodych kierowców pn. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” przygotowali spot filmowy. Materiał profilaktyczny obrazuje skutki brawury i ryzykowanych zachowań w ruchu drogowym, młodych adeptów sztuki jazdy samochodem, których konsekwencje są bardzo tragiczne...

Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Ładowanie odtwarzacza...