Policja i sport

Rybniccy policjanci najlepsi na Śląsku

Data publikacji 21.05.2012

Drużyna rybnikich policjantów po raz kolejny zdobyła Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Policjanci odnieśli zwycięstwo podczas Mistrzostw Śląska w piłce siatkowej, które odbyły się w Będzinie.

Drużyna rybnikich policjantów po raz kolejny zdobyła Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Policjanci odnieśli zwycięstwo podczas Mistrzostw Śląska w piłce siatkowej, które odbyły się w Będzinie. Dodatkowo najlepszym rozgrywającym turnieju został zawodnik naszej komendy Przemysław Kurek, który odebrał nagrodę z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Zbigniewa Klimusa oraz współorganizatora turnieju przedstawiciela Prezydenta Będzina. W dniach 17-18 maja 2012 roku w Będzinie odbyły się mistrzostwa Śląska o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach w piłce siatkowej, w którym wzięło udział 11 drużyn z całego Śląska. Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanęli policjanci z Rybnika, którzy podczas tego turnieju nie stracili nawet seta. Policjanci z rybnickiej komendy grając w składzie Marek Budzik, Leszek Germel, Sławomir Gawełek, Przemysław Kurek, Filip Wiśniewski, Tomasz Bacheń, Damian Masiubański, Radosław Piotrowski, pokonali kolejno reprezentacje SPAT Katowice, KMP Gliwice, KPP Cieszyn, KMP Jastrzębie Zdrój by w finale spotkać się z drużyną OPP Katowice. Po zaciętej i wyrównanej walce, set końcowy zakończył się wynikiem 32:30 z końcowego zwycięstwa mogli się cieszyć nasi policjanci. Dodatkowo najlepszym rozgrywającym turnieju został zawodnik naszej komendy Przemysław Kurek, który odebrał nagrodę z rąk współorganizatora turnieju przedstawiciela Urzędu Miasta w Będzinie.