Policja i sport

Nasz policjant został kapitanem drużyny polskiej Policji

Data publikacji 05.07.2016

Już 17 lipca podczas Pikniku Rodzinnego na stadionie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” zostanie rozegrany mecz piłki nożnej reprezentacji Komendanta Głównego Policji, która zmierzy się z reprezentacją Policji węgierskiej. Selekcjoner reprezentacji ma nadzieję, że sierż. Piotr Pacholski z KMP w Rybniku, który jest kapitanem naszej drużyny poprowadzi polską Policję do zwycięstwa.

Drużyna przygotowywała się do tego wydarzenia w Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Żywcu w terminie 23-26.06 2016. Selekcjoner drużyny, Andrzej Kuczyński (Gabinet KGP) oraz asystent Dariusz Piwowarek (CBŚP) są zadowoleni z osiągnięć podopiecznych, którzy nie przegrali żadnego rozegranego meczu podczas całego Turnieju. Potwierdzeniem wysokiej formy drużyny było zwycięstwo w meczu sparingowym, który rozegrał się 29 czerwca br. między drużyną Komendanta Głównego Policji a reprezentacją Portu Lotniczego Okęcie na boisku DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej.

Trenerzy policyjnej reprezentacji już 6 lipca br. ogłoszą skład szesnastoosobowej drużyny. Wyjściowa jedenastka zostanie wytypowana jednak dzień przed meczem po ostatnim treningu. Selekcjoner reprezentacji polskiej Policji, Andrzej Kuczyński zdradza tylko, że przy ustalaniu pierwszego składu na mecz będzie brana pod uwagę przede wszystkim forma zawodników, którzy w ostatnich turniejach i meczach kontrolnych spisywali się najlepiej oraz wykazali największe zaangażowanie podczas ostatnich treningów.

Selekcjoner reprezentacji ma nadzieję, że sierż. Piotr Pacholski z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, który jest kapitanem naszej drużyny poprowadzi polską Policję do zwycięstwa. Do reprezentacji powołany został także st.post. Michał Hawro z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego rybnickiej komendy.

Mecz reprezentacji polskiej Policji z reprezentacją Policji węgierskiej odbędzie się w niedzielę 17 lipca o godz. 14.00. Będzie to element sportowy obchodów 97. rocznicy powołania Policji.

Gabinet Komendanta Głównego Policji wspólnie ze Stołeczną Grupą Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA są organizatorami festynu rodzinnego, który również będzie miał miejsce podczas uroczystości Święta Policji. Podczas pikniku będzie można obejrzeć wiele atrakcji związanych z działaniem Policji na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

W tym roku przewidziano także szczególną niespodziankę dla miłośników biegania. Gabinet Komendanta Głównego Policji organizuje charytatywny bieg dla dorosłych (funkcjonariuszy i pracowników Policji) na trasie 1 km. i 5 km. Po raz pierwszy wezmą w nim udział dzieci, które pobiegną dla swoich rówieśników pod hasłem „dzieci dzieciom’’. Zebrane środki zostaną przekazane na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Wszystkie dzieci biorące udział w biegu otrzymają nagrody.

Najlepsi zawodnicy wyłonieni spośród funkcjonariuszy i pracowników Policji walczą w tym roku o puchar Komendanta Głównego Policji dla najlepszych biegaczy.