Policja i sport

Policjant z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski

Data publikacji 26.09.2016

W minionym tygodniu, odbył się mecz 1/8 finału Pucharu Polski między GKS 1962 Jastrzębie, a ekstraklasową drużyną Górnikiem Łęczna. Jednym z bohaterów tego widowiska był policjant, który rozegrał mecz w barwach klubu GKS 1962 Jastrzębie. To starszy sierżant Piotr Pacholski, który na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach i jednocześnie jest zawodnikiem trzecioligowego klubu -GKS-u 1962 Jastrzębie.

W meczu, o którym mowa, drużyna z Jastrzębia nie była faworytem, jednak po zaciętym i emocjonującym meczu zawodnikom Jastrzębskiego GKS-u udało się wyeliminować z Pucharu Polski piłkarzy Górnika Łęczna. Piotr Pacholski zagrał w tym meczu w podstawowym składzie - na środku obrony GKS-u i przez całe spotkanie był razem ze swoimi kolegami z defensywy zaporą nie do przejścia dla piłkarzy gości. Co więcej, w 61 minucie po jego asyście padła bramka dla gospodarzy. Wynik 1:0 utrzymywał się, aż do doliczonego czasu gry, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, doprowadzający przeciwników do remisu.

Walka między drużynami była na tyle zacięta, że dogrywka nie przyniosła rezultatu i o wygranej zadecydowały rzuty karne. W ośmiu seriach rzutów karnych drużyna GKS-u okazała się lepsza, wygrywając 7:6 i tym samym awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Dzięki swoim umiejętnościom i wielkiej determinacji st. sierż. Piotr Pacholski zagra w kolejnym meczu Pucharu Polski z Wigrami Suwałki. Policjant będzie przedstawicielem w jednej z ośmiu najlepszych drużyn piłkarskich w kraju w tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Starszemu sierżantowi Piotrowi Pacholskiemu życzymy powodzenia!

Trzymamy kciuki za naszego kolegę i życzymy gry w wielkim finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

Starszy sierżant Piotr Pacholski odnosi także sukcesy z drużyną Komendanta Głównego Policji, sięgając w tym roku m.in. po najwyższe trofea w Międzynarodowym Turnieju z okazji Niepodległości Republiki Mołdawii w Kisziniowie i w Turnieju o Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poprowadził także jako kapitan reprezentację polskiej Policji w zwycięskim meczu z reprezentacją Policji węgierskiej.

Życzymy dalszych sukcesów z reprezentacją Komendanta Głównego Policji na najbliższych „Światowych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej”
w Holandii, który odbędą się w październiku tego roku.

Żródło: KGP