Policja i sport

Rybniccy policjanci wicemistrzami Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej

Data publikacji 31.10.2016

Drużyna rybnickiej komendy zajęła II miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Halowej Piłce Nożnej. Turniej odbywał się w dniach od 25 do 26 października 2016 roku w hali sportowej „Michał” w Siemianowicach Śląskich, w ramach XV Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej. Najlepsza okazała się reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody swoim patronatem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach

W tegorocznych mistrzostwach startowało łącznie 26 drużyn reprezentujących: Szkołę Policji w Katowicach, Centralne Biuro Śledcze Policji, Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, jednostki organizacyjne policji województwa śląskiego: KAP w Gliwicach, OPP w Katowicach, SPPP w Bielsku Białej i Częstochowie, KMP/KPP: w Będzinie, Bieruniu, Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Częstochowie, Gliwicach, Jaworznie, Katowicach, Kłobucku, Mikołowie, Mysłowicach, Rudzie Śl., Rybniku, Siemianowicach Śl., Sosnowcu, Świętochłowicach, Tarnowskich Górach, Żorach.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

  • I miejsce: OPP w Katowicach
  • II miejsce: KMP w Rybniku
  • III miejsce: KMP w Świętochłowicach
  • IV miejsce: SPPP w Bielsku Białej

W finale policjanci z OPP w Katowicach pokonali funkcjonariuszy z rybnickiej komendy 3:2.

Wyróżnienia indywidualne:

  • Najlepszy Bramkarz: Patryk CIASNOCHA z SPPP w Bielsku Białej
  • Najlepszy Strzelec: Piotr KOBESZKO z KMP w Rybniku
  • Najlepszy Zawodnik: Kamil GŁOŚNY z OPP w Katowicach

Dekoracji zwycięzców Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak. W ceremonii zamknięcia zawodów wzięli również udział Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach mł.insp. Joanna Świec-Rajca, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł.insp. Artur Maliszewski, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł.insp. Krzysztof Burek i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku nadkom. Krzysztof Skowron. Organizatorem mistrzostw był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.