Policja i sport

Policjanci z Rybnika na XXXIV Policyjnych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Halowej

Data publikacji 07.11.2016

W październiku, już po raz 34 miasteczko Eibergen w Holandii na tydzień stało się stolicą halowej piłki nożnej. Na czterech halach sportowych rywalizowało ponad 200 drużyn z 54 krajów reprezentujących różne jednostki mundurowe m.in. policję, stowarzyszenia IPA, straż pożarną, żandarmerię wojskową oraz służbę celną. W tak znakomitej imprezie nie mogło zabraknąć drużyny IPA Region Rybnik.

W tegorocznych rozgrywkach w Holandii brała udział rekordowa liczba drużyn z Polski. Na parkietach zobaczyliśmy drużyny z Wrocławia, Gliwic, Jaworzna, Płocka, Wielkopolski, Radomia, Cieszyna, a także reprezentację Komendanta Głównego Policji kobiet i mężczyzn. Rozgrywki odbywały się w czterech kategoriach: open, +35, +45 i kobiety.

W tak znakomitej imprezie nie mogło zabraknąć drużyny policjantów z Rybnika, reprezentujących Śląską Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Rybnik. Nasi policjanci występowali w kategorii +35, gdzie trafili do silnej grupy B z drużynami z Francji, Anglii, Mołdawii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny oraz Kajmanów.

Turniej dla naszej drużyny rozpoczął się bardzo dobrze. W swoim pierwszym meczu rybniczanie pokonali drużynę IPA Vintage Sport z Mołdawii 1:0. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegrała z zespołem Reims z Francji. Mecz przez cały czas trwania stał na wysokim taktycznym poziomie i zakończył się remisem 1:1.

W następnym spotkaniu naprzeciwko naszej drużyny stanęła drużyna Ipswich z Anglii. Mecz był bardzo wyrównany, jednak nasz zespół popełnił jeden błąd, który skrzętnie wykorzystali koledzy z wysp i wygrali spotkanie 1:0. W kolejnych meczach nasi zawodnicy ulegli drużynie MFC Vitosha z Bulgarii 2:0 i drużynie Ministry of Security z Sarajewa 3:0. W ostatnim meczu fazy grupowej policjanci z Rybnika pokonali drużynę R.C.I.P.S. z Kajmanów 6:1.

Nasza drużyna zaprezentowała się dobrze, jednak poziom rywali był bardzo wysoki i nie udało się zająć wysokiego miejsca i stanąć na podium. Ostatecznie nasi zawodnicy pomimo bardzo ambitnej postawy i walki z poszanowaniem zasad fair – play, zakończyli rozgrywki na piątym miejscu w grupie.

Poziom piłkarski i organizacyjny rozgrywek stał na światowym poziomie. Uczestnictwo w turnieju w Holandii, było dla naszych policjantów nie tylko wspaniałym doświadczeniem sportowym i fantastyczną okazją do podniesienia umiejętności, ale również okazją do nawiązania znajomości i wymiany poglądów z policjantami z całego świata.

Drużyna IPA RYBNIK wystąpiła w składzie: Grzegorz Dudacy, Zbigniew Ciałoń, Tadeusz Paszek, Ireneusz Dyrszka, Tomasz Zdziebło, Paweł Nosal, Jacek Żukowski, Piotr Jamróz.

W składzie reprezentacji Komendanta Głównego Policji, znalazło się dwóch policjantów z Rybnika: sierż. Piotr Pacholski (K) oraz sierż. Michał Hawro.