Sukcesy i wyróżnienia rybnickich policjantów

Policjanci z Rybnika najlepsi na Śląsku!

Data publikacji 23.06.2016

Starszy sierżant Wojciech Górnik i starszy posterunkowy Mariusz Brzezina z KMP w Rybniku, zwyciężyli w tegorocznych wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2016". Zawody odbywały się w katowickiej szkole policji. W dwudniowych zmaganiach wzięli udział policjanci reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe naszego województwa, a także oddział i pododdziały prewencji.

76 policjantów, na co dzień patrolujących nasze ulice, stanęło do rywalizacji w rozgrywanym w obiektach katowickiej szkoły policji turnieju par patrolowych. Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych oraz oddziału i samodzielnych pododdziałów prewencji z Częstochowy i Bielska- Białej, rywalizowali w czterech konkurencjach. Pierwszego dnia, policjanci konkurowali na policyjnym torze przeszkód i oraz technikach obezwładniania.

Drugiego dnia zawodów rozegrano dwie konkurencje - strzelanie sytuacyjne oraz test wiedzy policyjnej. Na strzelnicy najlepiej radziły sobie pary z Rybnika (104 punkty) oraz Wodzisławia Śląskiego i Bierunia (obie po 102 punkty). W teście wiedzy najlepsi okazali się policjanci z Chorzowa, którzy zdobyli 77 punktów. Za nimi uplasowały się patrole z Będzina i Tychów - odpowiednio 74 i 73 punkty.

Policjanci z Rybnika, pomimo wysokiego poziomu pozostałych uczestników, okazali się bezkonkurencyjni.

Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce - KMP w Rybniku

Patrol w składzie:
st.sierż. Wojciech Górnik
st.post. Mariusz Brzezina

II miejsce - KMP w Bytomiu

Patrol w składzie:
post. Arkadiusz Bielski
post. Wojciech Krzysztofowicz

III miejsce - KMP w Chorzowie

Patrol w składzie:
st.post. Tomasz Kokowski
post. Michał Cieślik

Puchary, dyplomy, nagrody pieniężne zwycięzcom wręczyli Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk. Ponadto zwycięzcy otrzymali liczne nagrody, ufundowane przez Wojewodę Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich, Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Prezydentów Katowic i Sosnowca.

Dwie najlepsze pary będą reprezentowały nasze województwo na ogólnopolskich zawodach par patrolowych, które tradycyjnie odbędą się w Słupsku.

Naszym Kolegom życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji i mocno ściskamy za nich kciuki!