Sukcesy i wyróżnienia rybnickich policjantów

Policjant z Rybnika zwycięzcą „Wojewódzkich XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji”

Data publikacji 01.07.2016

Asp. Aleksander Ochal z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wraz z psem służbowym „Eskulap”, zwyciężył w finale wojewódzkich „XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji”. O tytuł najlepszego rywalizowało 46 przewodników psów wraz ze swoimi pupilami. Nasz Policjant będzie reprezentować garnizon śląski w ogólnopolskim finale, który odbędzie się we wrześniu, w Sułkowicach.

W kwietniu w Wyrach i Jaworznie odbyły się zajęcia kontrolne, atestacja i wojewódzkie eliminacje do „XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji”. W zawodach wzięli udział wszyscy przewodnicy wraz z psami służbowymi patrolowo-tropiącymi. 46 policyjnych przewodników razem ze swoimi podopiecznymi, rywalizowali w kilku konkurencjach. Czterech najlepszych przewodników wyłonionych w eliminacjach wystartowało w finale wojewódzkich „XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji”, które odbyły się w połowie czerwca.

Najlepszą trójką finalistów „Wojewódzkich XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji” okazali się:

  1. asp. Aleksander Ochal z psem Eskulap, z KMP w Rybniku,
  2. sierż. szt. Robert Kolanko z psem Jarika, z KPP w Zawierciu,
  3. asp. Mariusz Ligas z psem Derik, z KMP Siemianowice Śląskie

22 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, które zwycięzcy odebrali z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna oraz Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafała Kochańczyka.

Asp. Aleksander Ochal wraz z psem służbowym „Eskulap”, reprezentować będzie Śląsk w „Ogólnopolskich XVI Kynologicznych Mistrzostwach Policji”, które we wrześniu odbędą się w Sułkowicach.

Naszemu Koledze gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!
Obiecujemy trzymać kciuki we wrześniu!