Sukcesy i wyróżnienia rybnickich policjantów

Rybniccy kryminalni zwycięzcami konkursu "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 roku"

Data publikacji 26.04.2017

Od kilku dni toczyła się rywalizacja stróżów prawa w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 r." Wczoraj nastąpiło jego ostateczne rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców. Laureatami wojewódzkich zmagań zostali policjanci służby kryminalnej z Rybnika. Poszczególni stróże prawa, którzy zdobyli największą ilość punktów w swoich specjalnościach, utworzą drużynę, która będzie reprezentować garnizon śląski w dalszych, ogólnopolskich eliminacjach.

Od minionej środy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach toczyła się rywalizacja policjantów w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017r.". Eliminacje wojewódzkie miały na celu wytypowanie najlepszych policjantów służby kryminalnej, którzy następnie będą reprezentować nasz garnizon w ogólnopolskim konkursie. W zmaganiach brali udział stróże prawa, którzy na co dzień pracują przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. W skład każdej grupy wchodziło czterech policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Konkurs podzielony był na cztery etapy, obejmujące zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

- sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus),

- sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy)

- sprawdzian umiejętności strzeleckich

- sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy

- sprawdzian sprawnościowy

W klasyfikacji generalnej drużyn, pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, drugie miejsce należało do stróżów prawa z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Poszczególni policjanci, którzy zdobyli największą ilość punktów, utworzą drużynę, która będzie reprezentować garnizon śląski w dalszych eliminacjach.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się wczoraj, w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej. Laureatów zmagań wyłoniła komisja, natomiast nagrody wręczył pełniący obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia, kom. Paweł Komenda oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, kom. Radosław Kacprzak, którzy pogratulowali zwycięzcom i podziękowali za codzienną pracę.

Naszym kolegom pełniacym służbę w pionie kryminalnym rybnickiej komendy

serdecznie gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca w konkursie

"Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 roku".

Jesteśmy z Was dumni!

 

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania