Sukcesy i wyróżnienia rybnickich policjantów

Rybniccy kryminalni najlepsi w naszym województwie

Data publikacji 19.04.2018

Policjanci służby kryminalnej reprezentujący Komendę Miejską Policji w Rybniku, po raz drugi z rzędu, zostali laureatami wojewódzkich zmagań w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2018". Nasi policjanci będą reprezentować garnizon śląski w czerwcu br., w finale konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Szkołę Policji w Pile.

Od pierwszych dni kwietnia br. w Szkole Policji w Katowicach oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach toczyła się rywalizacja policjantów w konkursie "Policjant służby kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2018". Organizatorem konkursu był Wydział Kryminalny oraz Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie ze Szkołą Policji w Katowicach. Eliminacje wojewódzkie miały na celu wytypowanie najlepszej drużyny, która następnie będzie reprezentować nasz garnizon w konkursie ogólnopolskim. W zmaganiach brali udział policjanci, którzy na co dzień pracują przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. W skład każdej grupy wchodziło czterech policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Konkurs podzielony był na kilka etapów, obejmujących zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

- 03-06 kwietnia w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została także konkurencja sprawdzianu umiejętności na miejscu zdarzenia w formie oględzin.

- sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus),

- sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy)

- sprawdzian umiejętności strzeleckich

- sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy

- sprawdzian sprawnościowy

W klasyfikacji generalnej drużyn, pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, która będzie reprezentowała garnizon śląski w ogólnopolskim finale. Policjanci z Rybnika, po raz drugi z rzędu, okazali się bezkonkurencyjni. Drugie miejsce należało do stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się dzisiaj, w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej. Laureatów zmagań wyłoniła komisja, natomiast nagrody wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak oraz Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka. Podczas uroczystego wręczenia nagród obecni byli Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach podinsp. Rafał Izdebski, Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia, mł. insp. Joanna Świec-Rajca oraz Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach mł. insp. Jacek Słobosz. Przedstawiciele kierownictwa oraz katowickiej szkoły policji, pogratulowali zwycięzcom i podziękowali im za codzienną pracę.

Naszym kolegom pełniącym służbę w pionie kryminalnym komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach oraz Komendy Miejskiej Policji w Rybniku gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2018 roku".

Życzymy powodzenia w zmaganiach na szczeblu krajowym!